Britský reprezentant vo vodnom slalome Westley vyhral finále C1

02.07.2023 Celý región

Krakov 2. júla (TASR) – Britský reprezentant vo vodnom slalome Ryan Westley vyhral finále C1 na Európskych hrách v Poľsku. Predviedol bezchybnú jazdu, dosiahol čas 94,01 sekundy a vďaka víťazstvu sa stal zároveň majstrom Európy. Slováci do finále nepostúpili.

Westley vyrovnal svoj najväčší úspech, kontinentálny titul vybojoval aj v roku 2018 v Prahe. V nedeľu mu bol najbližšie Španiel Miquel Trave, ktorý zaostal o 1,15 sekundy a pódium doplnil Václav Chaloupka z Česka (+2,09). Najlepší piati pretekári predviedli čistú jazdu a štvrtým miestom zaujal Čech Jiří Prskavec (+2,17), ktorý je špecialista prevažne na kajak, no túto sezónu jazdí s pádlom s jedným i dvoma listami. Kanoistická jednotka a najrýchlejší muž semifinále Benajmin Savšek zo Slovinska urobil dve chyby a s mankom 4,72 s obsadil šiestu priečku.

Zo Slovákov mal najbližšie k postupu medzi najlepšiu desiatku Matej Beňuš, ktorý síce predviedol čistú jazdu, no jeho čas 100,77 s stačil až na 12. miesto. K účasti vo finále mu chýbalo 79 stotín sekundy. Marko Mirgorodský mal problémy pred dvanástou bránkou a po dotyku na "devätnástke" obsadil 18. priečku. Alexander Slafkovský urobil dve chyby počas jazdy, ktoré ho stáli umiestnenie medzi najlepšou desiatkou, figuroval na 20. pozícii.